Pieluchowanie wielorazowe

Postaram się w kilku zdaniach przybliżyć Wam temat pieluszkowania wielorazowego. Jakby ktoś miał jakieś konkretne pytania o coś, czego nie zamieściłam to piszcie priv lub w komentarzu, postaram sie odpowiedzieć.

Dlaczego wielorazowe?:
Ekologiczne. Nie wyrzucamy tony pieluch do kosza.
Tańsze !! [Tak tak, niżej dowód tego, że tak jest].
Zdrowsze dla pupy. Nigdy nie mieliśmy odparzenia!! (Leon ma prawie 2 lata).
Skorzysta później kolejne dziecko.
Dzieci pieluchowane wielorazowo szybciej rezygnują z pieluszek (tego doświadczyliśmy – 1,5roku i brak pieluch – poza tymi na wyjście).
Wygodne dla dziecka.
Duży wybór wkładów i otulaczy, w zasadzie od droższych do naprawdę tanich. Czyli na każdą kieszeń.

Dlaczego jednorazowe?:
Nie trzeba prać.
Wyrzucasz od razu po użyciu.

Jeśli wielorazowe, to jakie?:
Na rynku jest mnóstwo wielorazowych pieluszek. Otulacz (czyli to co utrzymuje wkład na pupie) może być kieszonką (czyli wkładasz do środka wkład i po zrobieniu kupki pieluszka idzie od razu do prania), są po prostu otulacze. Mogą być na rzep i na napy.
Są takie, które rosną z dzieckiem (przepina się napy na coraz większe) i takie, które dobre są do określonej wagi – mają rozmiary.
Wkłady natomiast są bambusowe, muślinowe, z mikrofibry.
Jest jeszcze jeden rodzaj pieluszek All-in-one które zawierają wszystko w jednym- wkład jest połączony z pieluszką. Po każdym użyciu trzeba go wyprać.

Dobrym sposobem jest kupić kilka rodzajów otulaczy i wkładów, by sprawdzić z którymi nam jest najwygodniej. Rzepy są fajne bo szybko można zmienić pieluszkę (zwłaszcza, gdy maluch się kręci w czasie zmieniania pieluszki). Napy są cichsze, na zmianę pieluchy w nocy zdecydowanie polecam.

JA pokochałam najbardziej otulacze GROVIA (http://pieluszkarnia.pl/product-pol-15210-GroVia-otulacz-na-snapy.html).
Lubiłam też pieluszki firmy Milovia (http://pieluszkarnia.pl/product-pol-7976–Milovia-Pieluszki-kieszonki-PUL-Mikropolar.html).
Wkłady polecam firmy Milovia, z mikrofibry – bardzo szybko schły.

Ile pieluszek?:
Zakładając, że co drugi dzień będziemy prać pieluszki to wystarczy mieć 3/4 otulacze (ja miałam 6 i nie żałuję- nie było to za dużo) i 12/15 wkładów.

W przeliczeniu:
Leon oprócz wielorazowych pieluszek mógł/ może tylko Pampersa. Inne go uczulają. Paczka kosztuje około 45/50 zł i starcza na tydzień. Nam na dłużej, bo tylko na noc zakładamy ale i tak musimy liczyć najmniej 150 zł na miesiąc. Pieluszkując przez dwa lata (co jest i tak krótkim czasem) wydamy 3600 zł.
Jeden otulacz kosztuje w granicach 70 zł, wkład około 20 zł. Przy ilościach o których pisałam wyżej jest to jednorazowy koszt 600 zł.

Polecam stronę http://www.pieluszkarnia.pl na której są wyczerpujące informacje na temat pieluszek wielorazowych, tam można również je kupić.

Warto zaopatrzyć się również w worek nieprzepuszczający zapachów i papierki jednorazowe, które kładzie się na wkład i wyrzuca po zrobieniu kupy przez dziecko, zostawiając ten sam wkład.

skomentuj ten wpis:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s